М’які мануальні техніки (Остеопатія)

М’які мануальні техніки (остеопатія) – це революція серед мануальних методів, що застосовуються як для діагностики, так і для відновлення тіла. Якщо порівняти стару школу мануальних практик, де під час роботи фахівець мав можливість потенційних ускладнень через застосування директних силових маніпуляцій. У своїй роботі мануальний терапевт стикається з певною складністю, яка полягає у відчутті грані, що відокремлює можливість тканин людини. Тому пропонувати тканинам людини маніпуляції силового характеру ззовні не зовсім безпечний та з погляду фізіології правильний вихід. Нова школа сучасних методів відновлення та профілактики м’яких тканин хребта та суглобів є м’якими мануальними техніками, перевагою яких є практично безболісність та безпека.
М’які мануальні техніки впливають на структури, утворені сполучною тканиною. У своїй м’якій роботі ми застосовуємо методи, спрямовані на роботу з порушенням рухливості тканин, що сталася внаслідок впливу на тканину дисфункцією.
Наприклад, напруга тканин та болючість – це не дисфункція, а її наслідок. Дисфункція має властивість, яка полягає у стягуванні тканин до центру дисфункції. Відповідно стягнуті тканини втрачають свою рухливість і викликають болючі ділянки та точки напруги.
Знаючи і розуміння властивості дисфункції ми допоможемо визначити Ваші тригерні точки, ділянки напруги та укорочення фасцій, після чого ми дамо рекомендації щодо їх лікування та призначимо серію відновлювальних заходів, які будуть спрямовані на роботу з міофасціальними структурами за допомогою лікувальних технік, таких як остеопатія, масаж терапія тригерних точок тіла, міофасціальний реліз, оздоровчий стретчинг, постизометрична релаксація (ПІР), психотерапія.
Так само у своїй роботі ми використовуємо теорію Томаса Майєрса, яка ґрунтується на тому, що кожен м’яз у тілі знаходиться у фасціальній оболонці, групи м’язів знаходиться у більшій фасціальній оболонці. Ці оболонки пов’язані між собою, вони мають властивість розтягуватися та подовжуватися. Майєрс виділив 7 м’язово-фасціальних ліній тіла людини і назвав він ці лінії «анатомічними поїздами», які, по суті, повторюють вектори рухів тіла людини. Наприклад, фасціальна лінія задньої поверхні тіла (поверхнева задня лінія) людини починається на пальцях ноги йде у напрямку до п’яти, переходить через ахілове сухожилля і піднімається вгору по задній поверхні ніг, спині, шиї, перекидаючись через фасції черепа проходить через лоб і прикріплюється в області брів. Відповідно якщо в якійсь ділянці фасціальної лінії є скорочення, виникає блок, спайка, затискач, що тягне за собою порушення біомеханіки рухів. Наприклад, біль між лопатками може виникати внаслідок укорочення підколінного сухожилля та плоскостопості.
Ми визначимо Ваші тригерні точки, укорочені фасції та виявимо причину міофасціального болю, з урахуванням цього ми дамо домашнє завдання, дамо рекомендації щодо міофасціального релізу, а також розробимо індивідуальну програму остеопатії та оздоровчих занять.