Причини болю в шиї:
Перед тим, як ми розглянемо причини, хотілося б сказати, що шийний відділ є найрухливішим у нашому тілі. Тому він часто стає як компенсаторним відділом при первинних змінах в інших відділеннях. Наприклад, молода дівчина, офісний працівник, часто ходить на підборах. Її литкові м’язи коротшають, весь задній ланцюжок, який пов’язаний з нею по міофасціальних ланцюжках теж зменшується в довжині. Це призводить до того, що тіло не справляється з гравітаційним навантаженням і центр ваги зміщується назад. Щоб це компенсувати та нормалізувати становище, організм висуває шию вперед. Тобто литкові тягнуть назад, шия вперед – позиція вирівнюється. Здавалося б, все ж таки добре. Але через якийсь час у неї починаються захворювання шиї. Під великим сумнівом допомога знеболювальних чи протизапальних засобів в цьому випадку.
Також причинами болю в шиї є:
- шийний остеохондроз;
- протрузії та грижі міжхребцевих дисків;
- дисбаланс м’язів, спазми або розтягування як окремих м’язів, так і цілісних м’язових груп;
- міофасціальний синдром;
- тригерні точки або фасціальні скорочення;
- збільшення фізіологічних вигинів хребта, як окремо шийного відділу, так і всього хребта;
- забиті місця та травми;
- нервові захворювання та інші.
При проблемах з шийним відділом також можуть з’являтися:
- часті головні болі та запаморочення внаслідок зменшення кровопостачання;
- підвищена стомлюваність, як наслідок зниженого вмісту кисню;
- погіршення гостроти зору та слуху, як правило, через перетискання хребетної артерії спазмованими короткими розгиначами шиї (синдром хребетної артерії);
- зменшення рухливості голови, хрускіт у шиї при повороті через дисбаланс м’язів.
Діагностика болю в шиї:
На консультації ми з’ясуємо причини проблем із шиєю, розглянемо, які м’язи перебувають у спазмі, які розтягнуті, визначимо компенсаторні зв’язки з іншими регіонами, приділимо увагу поставі, розробимо програму занять із відновлення, пропрацюємо тригерні точки та дамо домашнє завдання з індивідуально підібраних вправ.
Лікування болю в шиї:
Цінність наших занять в індивідуальному підході та роботі віч-на-віч з особистим реабілітологом. Під час занять ми використовуємо різні вправи на декомпресійних тренажерах, роботу в партері, пілатес, стретчінг, 3-D вправи, вправи з гумовими амортизаторами, гімнастичною палицею, гантелями, гирями та іншим обладнанням.