fbpx

Біль в шиї

boli v sheye2
Одна з найчастіших і найпоширеніших проблем – біль в шиї. Давайте подумаємо, чому так? Як часто ми під час ходьби дивимося не вперед, а розглядаємо своє взуття? Як часто ми сидимо перед комп’ютером і нахиляємо шию вниз або висуваємо вперед? Чи може Ви тримаєте телефон перед собою, на рівні очей? Сумніваюсь. Ми постійно забуваємо про правильну позицію нашої шиї і не помічаємо, коли приймаємо неправильне положення. Якщо це розташування зберігається протягом короткого часу, компенсаторні механізми справляються з неправильною біомеханікою і неправильним розподілом навантаження на опорно-руховий апарат. Але якщо ці обставини мають тривалий і постійний характер, або організм має супутні захворювання, викривлення хребта, цих резервів недостатньо, організм просить про допомогу, викликаючи біль. Виникає скарга!

Причини болю в шиї:

Перед тим, як ми розглянемо причини, хотілося б сказати, що шийний відділ є найрухливішим у нашому тілі. Тому він часто стає як компенсаторним відділом при первинних змінах в інших відділеннях. Наприклад, молода дівчина, офісний працівник, часто ходить на підборах. Її литкові м’язи коротшають, весь задній ланцюжок, який пов’язаний з нею по міофасціальних ланцюжках теж зменшується в довжині. Це призводить до того, що тіло не справляється з гравітаційним навантаженням і центр ваги зміщується назад. Щоб це компенсувати та нормалізувати становище, організм висуває шию вперед. Тобто литкові тягнуть назад, шия вперед – позиція вирівнюється. Здавалося б, все ж таки добре. Але через якийсь час у неї починаються захворювання шиї. Під великим сумнівом допомога знеболювальних чи протизапальних засобів в цьому випадку.

Також причинами болю в шиї є:

 • шийний остеохондроз;
 • протрузії та грижі міжхребцевих дисків;
 • дисбаланс м’язів, спазми або розтягування як окремих м’язів, так і цілісних м’язових груп;
 • міофасціальний синдром;
 • тригерні точки або фасціальні скорочення;
 • збільшення фізіологічних вигинів хребта, як окремо шийного відділу, так і всього хребта;
 • забиті місця та травми;
 • нервові захворювання та інші.

При проблемах з шийним відділом також можуть з’являтися:

 • часті головні болі та запаморочення внаслідок зменшення кровопостачання;
 • підвищена стомлюваність, як наслідок зниженого вмісту кисню;
 • погіршення гостроти зору та слуху, як правило, через перетискання хребетної артерії спазмованими короткими розгиначами шиї (синдром хребетної артерії);
 • зменшення рухливості голови, хрускіт у шиї при повороті через дисбаланс м’язів.

Диагностика боли в шее онлайн

Діагностика болю в шиї:

На консультації ми з’ясуємо причини проблем із шиєю, розглянемо, які м’язи перебувають у спазмі, які розтягнуті, визначимо компенсаторні зв’язки з іншими регіонами, приділимо увагу поставі, розробимо програму занять із відновлення, пропрацюємо тригерні точки та дамо домашнє завдання з індивідуально підібраних вправ.

Лікування болю в шиї:

Цінність наших занять в індивідуальному підході та роботі віч-на-віч з особистим реабілітологом. Під час занять ми використовуємо різні вправи на декомпресійних тренажерах, роботу в партері, пілатес, стретчінг, 3-D вправи, вправи з гумовими амортизаторами, гімнастичною палицею, гантелями, гирями та іншим обладнанням.